İletişime Geçin: 0542 710 53 50

Sivrisinek ilaçlama

Sivrisinek (Diptera), bir tür sinek türüdür. Ağız bölümünde olan iğneler ile canlılarda kan emerek beslenirler. Yaşadıkları iklim ve bölgeye göre boyutları değişmekle beraber çok hızlı hareket ettikleri için bu canlıyı görmek çok güçtür. Daha çok geceleri aktif olan sivrisinek ile mücadelede biran önce hareket edilmediği takdirde bulaşıcı hastalıklar önüne geçilemeyecek boyutu alır. İnsan ve hayvanlardan kan emerek beslenen sivrisinekler yaşam alanlarımızda bulunduğu takdirde birçok sağlık sorunlarına yol açar. Bu nedenle sivrisinek ilaçlama firmalarıyla irtibata geçip 7/24 servislerinden yararlanarak bu konuda bilgi ve yardım alınmalıdır. Sivrisinek ısırığının olduğu bölge kızarır ve kaşınır.

İlaçlama işleminde öncelik canlının tespiti olmalıdır.Sivrisinek ilaçlamasında da bu canlıyı iyi tanımak önemlidir. Mesela bu canlının sizi ısırması ile fil hastalığı, sıtma hastalığı, grip salgını gibi birçok bulaşıcı hastalığa yol açabildiğini öğrenmek gerekir. Gereken önlemler alınmalıdır. Bu canlı türünin ne kadar tehlikeli olduğunu bilmeli ve işi uzmanlara bırakmalıyız. İnsan canını sıkan ve özel hayatınında sorunlara yol açan  bu tür canlılardan tamamiyle kurtulunabilir.

İşitme duyusu çok gelişmiş olan sivrisineğin baş bölümünde 2 adet anteni bulunur. Çok gelişmiş bir kan pompalama sistemine sahip olan sivrisinekler esnek karın yapıları ile ağırlıklarının çok üstünde kan emme potansiyeline sahiptir. Yaşamlarını yumurta,larva,pupa ve ergin olmak üzere dört evrede sürdürürler. İlk üç evresi suda geçen sivrisinekler aşırı sıcaktan kaçınırlar çünkü bu yumurtalarını kurutabilir. Kan ile beslendiklerinden insan doğası için büyük bir tehdit teşkil eden sivrisinekler fil hastalığı, sarı humma, sıtma gibi parazit hastalıklara sebep olmakla birlikte görüldüğü ve rahatsızlık boyutuna ulaştığı takdirde İzmir sivrisinek ilaçlama firmalarıyla irtibata geçilip sivrisinek ilaçlama hakkında detaylı bilgiler alınmalı ve sivrisinek ilaçlaması için yardım istenmelidir. Hızlı bir şekilde üreyen sivrisineklere müdahale bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde temizliği mümkündür.

Doğada sivrisineğin de birçok düşmanı mevcuttur. Bunlar kurbağa, balık, bukalemun, yarasa, kertenkele, kuşlar ve böcekler gibi başlıca tehdit unsuru hayvanlardır. Yaşam alanları sıcak, temiz, serin su birikintileri olup  yumurtalarını buralara ve bataklık, lahım suları etrafına bırakırlar. Sivrisineğin yumurtaları aynı gün çatlar. 8-10 gün içinde ergin hale gelen sivrilerin erkekleri meyve özleriyle beslenirken dişiler ise yumurtlamak için kana ihtiyaç duyarlar. Genel olarak geceleri aktiflerdir. Sivrisinek ile mücadele için durgun su birikintileri yok edilmeli, kanal ve foseptikler belli aralıklarla ilaçlanmalıdır. Geniş alanlarda iyi bir araştırma yapılmalı ve bu iş alanında uzman sivrisinek ilaçlama şirketleri ile planlı bir şekilde yapılmalıdır. Kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı ve yasal olmalıdır. Hergün yumurta bırakabilen sivrisineklerden kurtulmak için birçok yöntem mevcuttur. Bunlardan sisleme sivrisineğin bulunduğu alanlara ilaçlama motorları ile püskürtme yöntemi ile yapılır. Ayrıca boyama yöntemi  ile  ilaçlamada da şeker kullanılır. Sinek bu şeker kokusuna gelerek yapışır. Bu yöntemler en etkili sivrisinekle mücadele yöntemidir. Böcek ilaçlamaları ile sizlere sıkıntı yaratan bu canlılardan tamamen kurtulmak mümkündür. Önemli olan  deneyimli ekipler bu işi kolay hale getirmek ve bu konuda profesyonel sivrisinek ilaçlama firmalarıyla çalışmaktır.

test2982