İletişime Geçin: 0542 710 53 50

Akar ilaçlama

Akar haşeresi insanların yatak, yorgan, yastık, koltuk gibi vücutları ile temas halinde olan eşyalarında yaşayan ve gözle görülemeyecek kadar küçük olan haşeredir. Bu eşyalar üzerine insanlardan dökülen deri ve kıl döküntüleri ile beslenen akar böceği mite böceği ve mayt böceği olarak ta bilinir. Yüzlerce türü olan akar böceklerinin tozlu ortamlarda ve tüylü eşyalar içerisinde yaşayan türleri de vardır.

Akar böcekleri ortama bıraktıkları dışkıları ile insanlarda astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına neden olur. Özellikle küçük çocukların pelüş oyuncakları içerisinde sıkça bulunan mite böceği çocuklarda erken yaşta solunum yolu hastalıklarına neden olur. Türlerine göre farklı yapılarda olan akar böcekleri genellikle 8 bacaklı olup keskin bir ağız yapısına sahiptir.

Akar böcekleri göz ile görülemeyecek kadar küçük canlılar oldukları için mücadele edilmesi veya yok edilmesi bireysel olarak zordur. Mutlaka akar ilaçlama hizmeti sağlayan profesyonel ilaçlama şirketlerinden destek alınmalıdır. Akar ilaçlama hizmeti veren Büyük İzmir Keskin ilaçlama şirketimiz İzmir genelinde bulunan şubeleri ile garantili ve güvenilir ilaçlama hizmetlerini ekonomik fiyatlar ile sunmaktadır.

test2982