İletişime Geçin: 0542 710 53 50

Örümcek ilaçlama

Örümcek, eklem bacaklılar familyasından olup, dünyanın hemen hemen her yerinde bulunabilen bir canlı türüdür. Binlerce türü olan örümcek, avlanmak ve yumurtalarını korumak için kullandığı ağı ile diğer eklem bacaklılardan ayrılır. Örümcekler, ağlarını düşmanlarından korunmak için de kullanırlar fakat her örümcek ağ yapmaz. Bazı türler, avlarını yakalayıp, zehirleyerek öldürürler.

Yırtıcı bir canlı olan bu tür, kırsal alanlarda çok sık rastlanabileceği gibi son derece modern, şehir hayatı içerisinde de barınabilir. Başta böcekler olmak üzere birçok haşere türüyle beslenebilen örümcekler insanların yoğun olarak bulunduğu alanlarda bile kendilerine yer edinebilirler. Özellikle sinek vb. zararlıların bulunduğu bölgelere ağ yapan bu canlı, avlarının ağına düşmesini bekler. Bu yüzden böceklerin bulunabildiği her ortamda onlarla beslenen örümceğe rastlamak da mümkündür.

Örümcekler, yumurtladıktan sonra da yumurtalarını koruyabilmek için yine ağlarından yararlanırlar ve yumurtaları ağları ile çevrelerler. Bu şekilde korunmuş olan yumurtalardan yüzlerce yavru çıkar. Kırsal alanlarda böcekleri avladıkları için yararlı dahi olabilen bu canlılar, şehir hayatında ne yazık ki böyle değildir. Daha fazla av için sürekli ağ ören örümcek bir süre sonra yoğun bir kirliliğe ve hijyenik olmayan ortamların oluşmasına sebep olacaktır. Hızlı hareket ettiği ve yüksek yerlere kolayca tırmanabildiği için yakalanması fazlasıyla zor olan örümcekler ile güvenli ve sağlıklı bir mücadele için haşere ve ya böcek ilaçlama firmaları tarzı firmalardan hizmet alınmalıdır.

test2982