İletişime Geçin: 0542 710 53 50

Akrep ilaçlama

Akrep ilaçlama Neden önemlidir?

Akrep dünyanın en eski canlılarından biri olup çok zehirli bir böcek türüdür. Ortalama 5-7 cm arasında değişen türlere sahip olan akrepler vücut yapısı olarak 6 bacaklı ve kollarının ucunda kıskaçları olan bir canlıdır. Kuyrukları bulunan akreplerin kuyruk uçlarında zehir keseleri vardır. Akrep türlerine göre sarı, siyah, kırmızı, kızıl renkte olabilmektedir. Etçil beslenen canlılardan olan akrep beslenmesini doğal ortamlarda yaşayan küçük canlılar ile sağlar. Akrep avını önce zehri ile etkisiz hale getirdikten sonra zehrin etkisi ile eriyen avını sıvı şekilde yer.

Oldukça güçlü ve dayanıklı bünyeye sahip olan akrep ile mücadele amatörce mücadele etmek çok tehlikelidir. Çünkü akrepler kolay ölemeyen canlılardır. Kendilerini tehlikede hissettikleri anda kuyruk kısmında bulunan iğnelerini sokan akrepler çok etkili zehre sahiptir. Türlerine ve yaşam alanlarına göre zehirlerinin etkisi de değişen akreplerin çöl gibi sıcak ortamlarda yaşayan türleri öldürücü zehre sahiptir. Bu nedenle tehlikeli canlılar olan akrepler ile mücadele için kesinlikle profesyonel ilaçlama şirketlerinden akrep ilaçlama için randevu almanız yeterlidir.

Genellikle tek olarak hareket eden akrepler sadece çiftleşme dönemlerinde bir araya gelirler. Bir süre kuyruklarını birbirine dolayarak hareket eden dişi akrep çiftleşme sonrası yumurtalarını bir süre sırt kapakçığı içerisinde taşır. Ahşap binalarda, taş ve kayalıkların altında ve moloz yığınları içerisinde yaşayan akrepler, insanların yaşam alanlarına girerek çok tehlikeli olabilir. Akrep sokması çok tehlikeli bir durumdur. Akrep sokmasına maruz kalan kişilerde üşüme, titreme, ateş, kalp krizi, terleme gibi durumlar görülebilir hatta çok etkili zehre sahip bir akrebin sokması durumunda felç bile kalınabilir.

Vücutlarının dışı kitin adı verilen bir madde ile kaplı olan akrepler çok dayanıklıdır. Radyoaktif ışınlara bile dayanıklı olan akrep, laboratuar ortamında dondurulup tekrar çözüldüğünde yaşadıkları görülmüştür. Akrepten kurtulmak için etkili böcek ilaçları kullanan ilaçlama şirketlerinden akrep ilaçlama talebinde bulunmanız akreplerden kurtulmanız için yeterli olacaktır. Büyük İzmir ilaçlama şirketimiz akrep ilaçlama ve tüm böcek ilaçlama uygulamalarında etkili ilaçları ve uzman personeli ile hizmetler vermektedir. İzmir?in tüm ilçelerinde bulunan şubeleri ile en hızlı şekilde adreslere ulaşarak profesyonel akrep ilaçlama ve haşere ilaçlama hizmetleri sunan Büyük İzmir ilaçlama şirketimiz günün her saati hizmet vermektedir.

test2982